«Аналар үйінің»

2023 жылдың 23 ақпанында колледжде Семей қаласындағы «Аналар үйінің» үйлестірушісі Нұртазина Айнагүл Ғалымбекқызымен кездесу өтті. «Аналар үйі» – бұл қиын өмірлік жағдайға тап болған жүкті және жаңа туған нәрестелері бар қыздар мен әйелдерге арналған  орталық.

Кездесудің мақсаты: отбасын жоспарлау бойынша кеңес беру, ерте жыныстық қатынастың зияны туралы білім беру.

Әңгіме барысында Айнагүл Ғалымбекқызы ерте жыныстық қатынастың зияны туралы айтып, жасөспірімдердің қалаусыз жүктілік, контрацепция әдістері, түсік жасатудың салдары туралы сұрақтарына жауап берді. Аналар үйінің координаторы көмекке жүгінген қыздардың өмірінен сыр шертті.

Жағымсыз салдардың алдын алу үшін жасөспірімдерге ата-аналарымен, колледждегі оқытушыларымен жиі сөйлесіп, проблемаларын  ерпесчектерден  жасырмауды ұсынамыз. Ең бастысы, мамандарға сену.