«Заң және тәртіп»

14.03.2022 «Семей қаласының Д.Қалматаев атындағы мемлекеттік жоғарғы медицина колледжі» ШЖҚ КМК «Емдеу іс» мамандығының 1 курс студенттеріне кәмелетке толмағандар істері жөніндегі инспекторы полиция капитаны Қ.Б. Мирсаитовпен дәстүрлі кездесу өтті. Тақырыбы: «Бопсалау. Топтық алымдар. Бұзақылық».

15.03.2022 ж. кәмелетке толмағандар ісі жөніндегі учаскелік инспектор полиция капитаны К. Б. Мирсаитовпен колледждің педагогикалық ұжымымен кездесу өтті. Тақырыбы: "Кәмелетке толмағандар арасындағы Әкімшілік құқық бұзушылық".

Кездесудің мақсаты: студенттер мен педагогикалық ұжымды қолданыстағы заңнама нормаларымен таныстыру, сауаттылық пен құқықтық мәдениетті арттыру, ең бастысы құқық бұзушылықтың алдын алу.

Полиция капитаны К.Б. Мирсаитов жиі жасалатын құқық бұзушылықтармен таныстырып, оларға қысқаша сипаттама берді, атап айтқанда: кәмелетке толмағандардың мас күйінде пайда болуы, сондай-ақ олардың алкоголь және құрамында спирті бар өнімдерді ішуі, олардың психотроптық заттарды тұтынуы, қоғамдық орындарда темекі шегуі. Ол ұсақ бұзақылық, яғни қоғамдық орындарда әдепсіз сөйлеу, қоғамдық тәртіп пен азаматтардың тыныштығын бұзатын басқа әрекеттер, сондай-ақ біреудің мүлкін ұрлау, алаяқтық, иемдену немесе ұрлау арқылы ұсақ-түйек ұрлау құқық бұзушылықтар арасында көшбасшы екенін түсіндірді. Студенттердің назарын есірткіні тарату және пайдалану проблемасы бар екендігіне және студенттер сергек болуға, күмәнді компаниялармен араласпауға, ешқандай жағдайда есірткі заттарының дәмін татпауға, егер олар оңай табыс тапса, келіспеуге аударды. Интернеттегі алаяқтыққа ерекше назар аударды.

Әрбір кәмелетке толмаған азаматтың өз құқықтары ғана емес, міндеттері де бар, бұл оның заңсыздық үшін белгілі бір жауапкершілікке ие екендігіне әкеледі.

1-uchastkovyy
2-uchastkovyy