Гигиена ережелерін сақтау

"Семей қаласының Д.Қалматаев атындағы мемлекеттік жоғарғы медицина колледжі" біздің студенттерді өздерінің және жақындарының денсаулықтарын қорғау мақсатында, короновирустың алдын алуды үшін барлық сақтық шараларын сақтауларын сұраймыз. Қазіргі таңда студенттерге қашықтықта сабақ өткізілуіне байланысты өздерінің қорғау мақсатында үйден өмірлік маңызды заттар керек жағдай ғана шығуларын ескертеміз мысалы( азық түлік , дәрі дәрмек ). Далаға шығар алдында медициналық маска және қолғап кию маңызды екенін ескертеміз. Ең бастысы жеке бас гигиенасы сақтау. 1. Қол гегиенасын ұстаныңыз. Қолды сабынмен жиі жуыңыз және қолды дезинфекциялау құралдары жөтелгеннен, түшкіргеннен кейін қолданыңыз.

1. Көз, мұрын, бетіңізге қолыңызды барынша тигізбеуге тырысыңыз.
  2. Адамдар көп жиналатын жерлерде бетперде киіңіз
  3. Ауырып жүрген адамдардан және олардың заттарына жанасудан аулақ болыңыз, байланысқа түскен жағдайда бетпердемен қорғаныңыз.
  4. Жөтелу немесе түшкіру кезінде ауыз мен мұрынды жабу үшін майлықтарды пайдаланыңыз, содан кейін оларды қоқысқа тастаңыз және қолды мұқият жуыңыз
  5. Жалпы жақсы гигиеналық әдеттерді ұстаныңыз
  6. Көкөністер мен жеміс-жидектерді қолданар алдында мұқият жуыңыз
  7. Иммундық жүйені жақсы қалыпта ұстау үшін дұрыс тамақтаныңыз, дене шынығумен айналысыңыз және толыққанды ұйықтаңыз . Біз біргеміз! Өзінді және жақындарынды қорға!

правила поведения в период чрезвычайного положения